Avantajlar
 • Amig FX firması kullanıcılarına 4 farklı hesap türü sunuyor ve hesapların tamamında aynı özellikler mevcut.
 • Web sitesi Türkçe olarak kullanılıyor ve internet sitesine kolay giriş yapılıyor.
 • İslami hesap özelliği sunuluyor ve İslami hesaplarda spread oranları düşük tutuluyor.
 • Kaldıraç oranı yüksektir ve tüm hesaplar maximum kaldıraç oranı kullanılıyor.
Dezavantajlar
 • Minimum para yatırma alt limiti bile çok yüksektir.
 • Spread oranları yüksek tutuluyor ve spread oranları piyasa koşullarının üzerinde veriliyor.
 • Para çekme koşullarında sorun yaşandığında çözümlenme olasılığı düşüyor.
✅ Bonus: Yok
✅ Türkçe destek: Var
✅ Minimum para yatırma: $100
✅ Spread: Orta
✅ Regülatörler: Bilinmiyor
✅ Swapsız (İslami) hesap: Var
✅ Kaldıraç: Bilinmiyor

Amig FX Güvenilir Mi? Şikayetler Ve Yorumları

Amig FX yatırım ile yatırımlarınızı değerlendirin, firmanın avantajlarından yararlanın! Firma avantajları, dezavantajları ve güvenliği konusunda detaylı bilgileri öğrenin ve yatırımlarınızı yönlendirmek için doğru bir karar verin! Yatırımlarınız güvenli ellerde kazandırır!

Amig FX, ilk olarak Kıbrıs içerisinde kurulmuş, daha sonra ise farklı birçok ülkeye merkezini taşımış aracı yatırım kurumudur. Firmanın içerisinde yer alan yatırım araçlarını tercih ederek yatırımlarınızı yapabilir, firma spread oranlarından yararlanarak kazanç elde edebilirsiniz. Firma 1:200 kaldıraç oranını kullanıyor.

Amig FX İncelemesi

Amig FX firmasının incelemesi için ilk dikkat edilen noktalardan biri firmanın web sitesidir. Firma web sitesi içerisinde sade bir tasarım kullanılmış ve Türkçe olarak hizmet sunuluyor. Web siteni işleyişi için ise her zaman hızlı bir erişim sağlandığından bahsedilmesi mümkün değil.

Giriş adresinin bulunması problemi firmaya dilediğiniz zaman ulaşmanıza engel olacaktır. Bu durumda da kimi zaman yatırımlarınıza ulaşmanız zor olacak demektir. Potansiyel kayıplar yaşanabilir.

Bunun yanında firmanın web sitesinin içerisinde herhangi bir firma ya da lisans bilgisi bulunmuyor. Yalnızca hizmetlere ait bilgilerin edinilmesi mümkündür. Bu da firma merkezi, kuruluş tarihi ve benzeri bilgilerin ulaşılmasını imkansız hale getiriyor.

Amig FX forex firması güvenilir mi; firmanın web sitesi güvenlik açısından problemlere sahip olarak görünmüyor. Web siteye ulaşım güç olsa da firmanın web sitesi sorunsuz bir şekilde ulaşıyor. Herhangi bir aktif sosyal medya hesabının bulunmaması problemin çözülmesine engel gibi görünüyor.

Firmanın güvenliğinin anlaşılması için web site tasarımı ve içeriklerinden çok daha derin bir inceleme yapılması gerekir. Özellikle lisans, yorumlar ve benzeri durumlar web siteden çok daha önemli bir yere sahiptir.

Amig FX Lisanslı Mı?

Firma içerisinde yer alan bilgilere bakıldığında yalnızca bir cümle içerisinde firmanın ASIC lisans türüne sahip olduğu belirtilmiştir. Ancak lisansın herhangi bir numarası, linki, görseli ya da kontrol için butonu bulunmuyor.

Firmalar genel olarak sahip oldukları lisans bilgilerini ana sayfalarının ya da en azından lisans ya da hakkımızda bölümünde paylaşır. Firmanın yalnızca bir isim belirtmiş olması lisansının varlığını sorgulamamıza neden oluyor.

Kontrol edilemeyen bir lisans geçersiz olarak kabul edilir. Çünkü firmanın herhangi bir şekilde lisans geçerliliğinin bilinmesi mümkün olmayacaktır. Bu da lisans varsa dahi bizim bilmemize engel olacaktır.

Lisanssız bir şekilde hizmet veren sitelerin tercih edilmemesi tavsiye edilir. Lisansı olmayan bir kurumda;

 • Herhangi bir resmi kurum denetlemesi yapılmaz. Bu da firmanın özellikle finansal işlemlerde kendi isteğine göre davranmasına neden olur. Yani hesap kapatılması, bakiye sıfırlanması gibi bir problem ile karşılaşmanız mümkün olacaktır.
 • Lisansın bulunmaması aynı zamanda karşılaştığınız problemlerde size çözüm için destek bulmanıza engel olacaktır. Sorunlarınızın çözülmesi için site ile baş başa kalırsınız.
 • Lisansı bulunmayan firmalar kayıtlı olarak hizmet vermiyor demektir. Özellikle hem SPK hem de yurt dışı lisansına sahip olmayan firmaların hizmet sunması hiçbir ülkede yasal olmayacaktır. İlerleyen bir dönemde firmanın tamamen kapatılması gibi bir durum ile karşılaşabilirsiniz.

Sitenin lisans hakkındaki bilgilerine bakıldığında Amig FX güvenilir mi sorusuna vereceğimiz cevap için bazı şüpheler ile yaklaşıyoruz. Firmanın kontrol edilebilecek bir lisans bilgisinin bulunmaması firmanın tamamen güvenli bir hizmet sunduğunun anlaşılmasına engel oluyor.

Ancak firmanın yalnızca lisans bilgilerine bakılması güvenliği konusunda net bir bilginin elde edilmesi için yeterli değildir. Firma hakkında özellikle başka yatırımcıların edinmiş olduğu deneyimler de güvenlik konusunda bize fikir verecektir.

Amig FX Hakkında Şikayetler Neler?

Amig FX yorumları içerisinde yer alan şikayetlere bakıldığında şikayet sayısının çok düşük olduğunu görüyoruz. İletilmiş olan şikayetler ise çözümlenmemiş bir yapıya sahip.

Firmanın çok az sayıda şikayetlerinin olması Türkiye pazarı içerisinde düşük müşteri sayısına sahip olmasından kaynaklı olabilir. Bunun yanında firmanın sunduğu hizmet de kişilerin memnun kalabileceği bir hizmet olabilir.

Var olan şikayetler incelendiğinde karşımıza çıkan durum müşteri hizmetlerinin hesap açımı öncesinde ilgili, yatırım işleminden sonra ilgisiz olduğu olarak çıkıyor. Ancak bu durum karşılaşmış olduğunuz müşteri hizmetlerine göre değişebilir. Bu nedenle güvenlik konusunda büyük problemlerin oluşmasına neden olmayacaktır.

Bir diğer şikayet türü ise yatırım danışmanlarının işlemler için her zaman daha fazla yükleme yapmalarını istemesidir. Birçok aracı kurum içerisinde görülen yanlış yönlendirme şikayetleri de firmanın içerisinde yer alıyor. Ancak unutmamalısınız ki yatırım danışmanları size yalnızca danışmanlık yapar.

Yatırım danışmanları ile ilgili yanlış yönlendirme problemi ile karşılaşmamak için yatırım danışmanlarının yorumlarını her zaman yorum olarak görmelisiniz. Yani kesinlikle uygulamanız gerekmez. Sizin için mantıklı gelmeyen hiçbir yatırımı yapmamalısınız.

Firma yorumları çok az olduğu için para yatırma, para çekme ya da benzeri konularda herhangi bir şikayet oluşturulmamış. Şikayet sayısının düşük ve kısır olması firma için olumlu bir durum oluşturuyor.

Amig FX Güvenilir Mi?

Güvenli bir aracı kurumda işlem yapmanız hem yatırımlarınızı kaybetmenize engel olur hem de kazançlarınız çok daha güvenli bir şekilde size verilir. Güvenilir firmalarda yapacağınız yatırımlar sizin için çok daha avantajlı olacaktır.

Amig FX güvenilir mi anlamak için bakmanız gereken noktalar bulunuyor. Bu noktaların başında gelen konu lisanstır. Lisansı olmayan bir firma resmi bir kurumun kurallarına ve güvenlik standartlarına uymak zorunda değildir.

Bu durumda da firma anlaşmazlıklarda dilediği gibi karar verebilir, yatırımların değerlendirilmesi ve ödemelerin yapılması konusunda güvenlik standartlarına uymadan işlem gerçekleştirebilir. Bu da firmanın müşterilerinin bu durumdan olumsuz etkilenmesine neden olur.

Amig FX firmasının web sitesi içerisinde tatmin edici bir lisans bilgisi bulunmuyor. Bu da firmanın güvenliği hakkında olumsuz bir durum oluşturuyor.

İkinci olarak dikkat edilmesi gereken konu bilgilerinizin saklanmasıdır. Bunun için ise dünya üzerinde kullanılan yöntem SSL sertifikasıdır. Firma bu sertifikaya sahip olduğu için bilgileriniz özel bir şekilde saklanır, çalınması mümkün olmayacaktır.

Dikkat edilmesi gereken son konu ise firmanın yorumlarıdır. Firmanın yorum ve şikayet sayısının yüksek olmaması her ne kadar bizim için inceleme şansını düşürse de düşük şikayet sayısı olumlu bir durumdur. Yatırımcıların firmadan memnun olduklarının düşünülmesine yardımcı olur.

Avantajlar

Firmanın içerisinde yer alan avantajları göz önünde bulundurulduğunda şu tabloya ulaşılabilir;

 • Firmanın 4 farklı hesap türü bulunuyor. Farklı hesap türleri yatırımcıların kendilerine yönelik bir hesap tercihi yapmasına yardımcı olur.
 • Amig FX web sitesi Türkçe olarak kullanılabilir. Bu durum da Türk yatırımcıların çok daha kolay bir şekilde firmaya ulaşmasını sağlar.
 • Firmanın şikayet sayısı azdır. Bu da firmanın genel olarak iyi bir hizmet verdiği anlamına gelir ama riskli bir firmadır, lisansı yoktur. Dikkatli olunuz.

Dezavantajlar

Firmanın dezavantajları ise şu şekilde listelenebilir;

 • Firmanın kullanılabilecek herhangi bir canlı destek hattı bulunmuyor. Canlı destek hattı olmadığı için de hızlı bir şekilde firma müşteri hizmetlerine ulaşmanız mümkün olmayacaktır.
 • Firmanın sosyal medyası aktif değildir. Bu da firma için herhangi bir şekilde başka bir platform üzerinden bilgi almanıza engel olur.
 • Amig FX web sitesine ulaşım güçtür. Firmanın paylaşmış olduğu bilgiler kullanılabilir ya da erişilebilir değildir. Bu da yatırımcıların hem kayıt hem de erişim için problemler yaşamasına neden olacaktır.
 • Firmanın lisansı geçerli bir yapıya sahip değildir. Firma lisans bilgileri çok kısa, firma hakkında bilgilere ulaşmak ise zordur.

Beklentilerinize göre firmanın avantajları ya da dezavantajları değişiklik gösterebilir. Şikayetler ile aynı uyarlamaya sahip olan bu durum, herkesin mutlaka olumlu ya da olumsuz bir hizmet görmesine yardımcı olabilir. Yani tecrübeleriniz duruma göre değişiklik gösterebilir.

Amig FX Sosyal Medya İçerikleri

Amig FX sosyal medya hesapları incelendiğinde firmanın Twitter, Instagram ve Facebook üzerinde hesapları bulunuyor. Sosyal medya hesaplarının içerikleri ise şu şekildedir;

 • Twitter: Firma 2019 yılında Twitter hesabı açmış ve Twitter içerisinde İngilizce paylaşımlarda bulunmuş. Paylaşımları ise daha çok firmanın başka bir sosyal medya içerisinde yer alan paylaşımlara yönlendirmesi olmuş. Yani firma Twitter içerisinde herhangi özel bir paylaşımda bulunmamış.
 • İnstagram: Firmanın Instagram hesabı içerisinde genel olarak firma hakkında bilgiler paylaşılmış. Bilgilerin bir bölümü Türkçe, bir bölümü ise İngilizce olarak paylaşılmış. Bu nedenle firmanın birçok ülkeden yatırımcıyı hedeflediğini görebiliriz.
 • Facebook: Firmanın Facebook içerisinde herhangi bir paylaşımı bulunmuyor. Yalnızca firma için sosyal medya açılmış.

Tüm bu sosyal medya hesaplarının en büyük ortak noktası son paylaşımlarını 2020 yılında yapmış olmasıdır. Yani firmanın günümüzde aktif olarak kullanılabilecek herhangi bir sosyal medya hesabı bulunmuyor.

Firmanın sosyal medya içerisinde aktif olmaması birçok soru işaretinin oluşmasına neden olur. Eğer firma aktif bir şekilde hizmet sunuyor ise günümüzün büyük bir parçası olan sosyal medya platformları içerisinde aktif bir yapıya sahip olması gerekir.

Amig FX Hesap Türleri / Bonus Kampanyaları

Amig FX firmasının içerisinde yer alan hesap türleri yatırımcıların kendileri için dilediği bir hesap türünü seçmesi ve onun avantajlarından yararlanmasını sağlar. Firmanın hesapları standart, gold, platinium ve islami şeklindedir.

Hesapların içerisinde oluşan farklar spread oranları, minimum yatırma tutarları ve benzeri özelliklerdir. Bu nedenle ileride yapmayı düşündüğünüz yatırımları göz önünde bulundurarak kendiniz için en uygun hesabı açmalısınız. Dilerseniz zamanla hesabınızda değişiklik yapabilirsiniz.

Amig FX yorumları incelendiğinde firma içerisinde kişilerin genellikle standart hesap kullandığı görülüyor. Yalnızca sık ve yüksek yatırım yapan kişiler Gold ve Platinium hesap tercih ediyor.

Firmanın bonuslarına bakıldığında ise kullanılabilecek herhangi aktif bir bonus bulunmuyor. Ancak firma farklı aralıklar ile yatırımcıların kullanabileceği bonusların üretilmesini sağlıyor.

Bonusların sıklıkla takip edilmesi gerekir. Bonuslar genellikle haftalık ya da aylık kısa bir süre için düzenlenir. Yani bonusunuzu kaçırmamak ve yatırımlarınızı değerlendirmek için kampanyalar bölümünü sıklıkla tercih etmeniz gerekir.

Bonuslar genel olarak yüksek yatırım yapan yatırımcılara özel olarak verilir. Ancak bazı bonuslar herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilecek bonuslardır. Kendiniz için en iyi olacak bonusları takip ederek öğrenebilirsiniz.

Amig FX Para Yatırma – Çekme İşlemleri Nasıl?

Amig FX firması para yatırma ve çekme işlemleri için oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Bu da yatırım yapmak isteyen kişilerin çok daha hızlı ve kolay bir şekilde finansal işlemlerini gerçekleştirmesini sağlar.

Para yatırma ve çekme işlemleri için çok sayıda yöntemin olması sizin için daha kolay ulaşılabilirlik sağlar. Dilediğiniz bir para yatırma yöntemini kullanarak hem yatırma hem de çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu da firma için olumlu bir durumdur.

Amig FX yorumları içerisinde yer alan değerlendirmelerde de firmanın ödeme işlemleri ile ilgili herhangi bir şikayete rastlanmıyor. Bu da şimdiye kadar çözülmemiş bir ödeme alma probleminin olmadığı düşüncesinin oluşmasına yardımcı oluyor.

Bunun yanında firmanın ödeme yöntemi olarak kullanmış olduğu yöntemler de güvenilir sayılacak yöntemlerdir. Para yatırma ve çekme işleminiz sırasında sizden güvenliğinizi şüpheye düşürecek bir bilgi istenmiyor.

Para yatırma ve çekme yöntemleri içerisinde yer alan Papara, Kripto para ve Paypal ödeme yöntemleri 7 gün 24 saat işlemlerinizi gerçekleştirmenize imkan tanıyor. Ancak Paypal ödeme yöntemi Türkiye’de kullanılamıyor.

Firmanın ödeme işlemleri konusunda büyük bir probleminin olduğu görünmüyor. Ancak sosyal medya içerisinde gönderilmiş olan yorumların kimisinde kişiler ödeme alma ile ilgili problemlerle karşılaştıklarını açık bir şekilde ifade etmiş.

Amig FX firmasının güvenliği genel olarak değerlendirildiğinde firmanın kesin olarak güvenli olduğundan ya da kesin olarak güvensiz olduğundan bahsedilmesi mümkün değildir.

Firmanın yorumlarının az olması, lisans bilgilerinin eksik olması, web site içerisinde kısıtlı bilgilerin olması firma hakkında bilgi edinmemizi engelliyor. Bu da firmanın ne güvenilir ne de güvenilmeyen bir firma olduğunun tespit edilmesi için zorlayıcı bir durum oluşturarak herhangi bir yorumun yapılmasını mümkün kılmıyor.

Eğer firma içerisinde yatırımcı hesabı açmak istiyorsanız firmanın lisans bilgilerinin tam olmadığından ve müşteri hizmetleri konusunda kişilerin şikayetçi olduğundan haberdar olmalısınız.

Ancak firmanın içerisinde yatırım hesabı açmanız için büyük engeller görünmüyor. Yine de düşük yatırımlar ile hem sitenin işleyişi hem de sitenin tarzı hakkında bilgi sahibi olmadan yüksek yatırımlar yapmamanız tavsiye edilir.

Sık Sorulan Sorular


Amig FX Mobil Cihazlardan Uygulamasız Kullanılabilir Mi?

Amig FX Ne Zaman Bonus Düzenler?

Amig FX Hesap Açmak İçin Ücret Alıyor Mu?

Amig FX Youtube Hesabı Var Mı?

Amig FX Detaylar

Desteklediği Diller:
Para Yatırma/Para Çekme Yöntemleri:
Minimum Para Yatırma:
Swapsız / İslami Hesap:
İşlem Platformları:
Spread Seviyeleri:
Kuruluş Tarihi:
Lisanslar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Amig FX
1.0/5
© Telif Hakkı 2023 - Forex piyasası, dünya çapında en büyük finansal piyasalardan biridir. Yatırımcıların, farklı para birimleri arasındaki değişim oranlarından faydalanarak kazanç elde etmeyi amaçladığı bir piyasadır. Ancak, forex piyasası, yüksek risk seviyesi nedeniyle dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır. Bu nedenle, güvenilir bir forex aracı kurumu seçmek önemlidir. Güvenilir bir forex aracı kurumu, yatırımcıların işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olur ve yatırımcıların fonlarını korur.