Avantajlar
 • Kaliteli ve güvenli yatırım yapılması için güvenilir ödeme yöntemleri kullanılmaktadır.
 • Bonus çeşitleri çok fazla ve en düşük bonus oranı bile %20 seviyesinde belirlenmiştir.
 • Müşteri hizmetleri, canlı destek ve telefon ile iletişim kurulurken Türkçe destek alınabiliyor.
 • Lot iade, emir sinyalleri, otomatik alım ve satım gibi çok farklı ekstra özellikler sunuluyor.
Dezavantajlar
 • Demo hesabı açılıyor ancak demo hesap kullanımı sınırlı olarak kullanılıyor.
 • Bonus şartlarına uymak için alt yatırım limitinden çok daha yüksek yatırım yapılması gerekiyor.
 • Yatırımcılara sunulan destek hizmetlerinde gecikmeler yaşanabiliyor.
✅ Bonus:  %25 Hoşgeldin Bonusu
✅ Türkçe destek: Yok
✅ Minimum para yatırma: $100
✅ Spread: Orta
✅ Regülatörler: ASIC
✅ Swapsız (İslami) hesap: Yok
✅ Kaldıraç: Bilinmiyor

GalaFx Güvenilir Mi? Şikayetler Ve Yorumları

Yatırımlarınızı başarı ile yönetin, risk alın ve GalaFx ile kazanmanın tadını çıkarın! Yatırım aracı kurumu olan firmanın avantajlarından yararlanmak için hesabını oluştur, hızlı bir şekilde yatırımların ile kazanmaya başla! Bir tık ile tüm yatırımların hazır!

İngiltere merkezli olarak kurulmuş olan GalaFx firması; kripto para birimleri, hisse senetleri ve benzeri yatırım türlerinin bulunduğu yatırım aracı kurumudur. Yatırım yöntemlerinin içerisinde yer alan bir yöntem ile firmaya kısa sürede para yatırabilir, yatırımlarınızı değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

GalaFx İncelemesi

GalaFx için ilk olarak firmanın web sitesinden başlanmalıdır. Ancak firmanın günümüzde kullanılabilen bir web sitesinin bulunmuyor olması, web site incelemesinin yapılmasının önündeki en büyük engel oluyor.

Firmanın bilgileri incelediğinde ise hizmetlerinin İngilizce olduğu görülüyor. Ancak sosyal medya içerisinde Türkçe paylaşımlar yapılıyor. Bunun yanında firmanın başka dillerde kullanılan bir sosyal medya üyeliği bulunmuyor.

Firma incelemesi sırasında karşımıza çıkan önemli bilgilerden biri ise firmanın lisans bilgileridir. Lisans bilgileri firma içerisinde yalnızca isim olarak verilmiş. Yani lisansı kontrol edebileceğimiz herhangi bir link ya da buton bulunmuyor.

Müşteri hizmetleri için ise sunulan yöntemler son derece sınırlı. Aynı zamanda Türkçe konuşan müşteri hizmetleri ile görüşmek de bir hayli zor. Yani firmanın genel olarak incelemesi için kullanabileceğimiz herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Firma İngiltere merkezli olarak kurulmuş bir aracı yatırım firmasıdır. Firmanın genel olarak incelemesinde ise elde edilen bilgiler son derece kısırdır. İnceleme için herhangi bir bilgi bulamadım.

GalaFx güvenilir mi; firmanın güvenli olduğunu anlamamız için hiçbir bilgi bulunmuyor. Bunun yanında firmanın güncel olarak kullanılan bir web sitesi de bulunmuyor. Yani yatırımcılar firmayı kullanarak yatırım yapamayacaktır.

Firmanın güvenliğinin anlaşılması için lisans bilgilerine de dikkat edilmesi gerekir. Yalnızca genel bir inceleme ile güvenlik hakkında doğrudan karar verilemez.

GalaFx Lisanslı Mı?

Bir firmanın güvenli olması için en önemli konulardan birinin lisans ya da lisans yetkisine sahip bir sertifikaya sahip olması olduğu biliniyor. Lisans bir firmanın içerisinde yer alan işlemlerin kontrol edilmesini sağlayarak yatırımcılara güven verir.

GalaFx firmasının lisansına bakıldığında ise yalnızca ismen FCA (Financial Conduct Authory) tarafından verilmiş bir lisansı olduğundan bahsedildiğini görüyoruz. Ancak firmanın herhangi bir şekilde lisans bilgisinin kontrol edilmesi mümkün değildir.

Lisansı olmayan bir firmanın içerisinde işlem yapmanız bazı durumları önceden kabul ettiğiniz anlamına gelir. Bu durumlardan birincisi firma herhangi bir kurala bağlı kalmadan hesabınızı kapatabilir, bakiyenizi sıfırlayabilir ya da hesabınızın zarar görmesi için hareketlerde bulunabilir.

İkinci nokta ise problem ile karşılaştığınız durumunda size yardımcı olacak yetkili bir kurumun bulunmayacak olmasıdır. Yani problemlerinizde site ile baş başa kalırsınız ve sitenin almış olduğu kurallara – kararlara itiraz edemezsiniz. Bu da olası büyük problemler anlamına gelir.

Firmanın lisans bilgisinin yalnızca isimden oluşması durumuna bakıldığında GalaFx güvenilir mi sorusunun yanıtı hakkında olumlu şeylerin söylenmesi mümkün olmayacaktır.

Lisansa sahip olan firmalar, lisans bilgilerini tüm açık bilgileri ile paylaşır. Bu sayede yatırımcılar her zaman firmanın lisans geçerliliğini kontrol ederek kendisini güvenli hissedebilir.

GalaFx Hakkında Şikayetler Neler?

GalaFx yorumları içerisinde yer alan şikayetler incelendiğinde karşımıza büyük bir şikayet listesi oluşuyor. Şikayet konuları ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Ulaşamama: 2021 yılında yapılan birçok şikayet içerisinde kullanıcılar firmanın kapandığını ve içerisinde kalan paralarını alamadıklarını belirtiyor. Web sitenin kapanması demek kullanıcıların yatırımlarına ulaşamaması anlamına geliyor. Birçok kullanıcı bu problemlerden mustarip olduğunu belirtiyor.
 • Yanlış Yönlendirme: Firma içerisinde yer alan yatırım danışmanlarının yanış yönlendirmeler yaptığı ve kişilerin bundan kaynaklı para kaybettiğinden bahsedilmiş. Ancak bu problem birçok aracı kurum içerisinde görülüyor. Yatırım danışmanları yalnızca size fikir verir, bunu uygulamak ya da uygulamamak sizin kararınızdır. Onlar tarafından belirtilen tüm tavsiyeleri uygulamanız şart değildir. Burada yaşanan kayıplar yatırımcıların kendi sorumluluklarında olacaktır.
 • Para Çekememe: Kullanıcıların bir bölümü firma içerisinde para çekme işlemlerinin uzun ve sorunlu olduğunu belirtmiş. Firmanın potansiyel kayıptan yararlandığı düşünülüyor.
 • İlgisiz Müşteri Hizmetleri: Birçok kullanıcı problem ile karşılaştığı durumlarda herhangi bir müşteri hizmetlerine ulaşamadıklarını belirtiyor. Para yatırma ve işlem açma gibi işlemlerde çok hızlı bir hizmet sunan firmanın para çekememe, teminat alamama gibi durumlarda hizmet vermediği görülüyor.

Firmanın şikayetleri değerlendirilirken şikayet öncesi durumun ne olduğunun bilinmediğini göz önünde bulundurmak gerekir. Yani şikayetlerin tamamında müşteriler haklı değil, kimi şikayetlerde müşterilerin kural ihlali yaptığı görülüyor.

Firmanın şikayetleri içerisinde bazı şikayetlerin çözüldüğü ve kaldırıldığı görülüyor. Ancak genel olarak 1 yıldan beri çözülememiş birçok şikayet olduğu görülüyor.

2022 yılında ise kimse tarafından şikayet oluşturulmamış. Bu durum firmanın 1 yıldan beri hizmet vermediği algısını oluşturuyor.

GalaFx Güvenilir Mi?

Bir aracı kurum tercih etmeden önce kurumunuzun güvenilir olduğundan emin olmanız gerekir. Öyle ki güvenilir olmayan kurumlarda sıklıkla paraların yatırılmaması, kazançların sıfırlanması ve benzeri birçok olumsuz durum ile karşılaşılır.

GalaFx güvenilir mi; bunu öğrenmek için dikkat edilmesi gereken farklı noktalar bulunuyor. Bu durumlar şu şekilde incelenebilir;

 • Bir firmanın güvenli olması için ilk dikkat edilecek nokta geçerli bir lisansının olmasıdır. Firma her ne kadar FCA lisans türüne sahip olduğunu belirtse de hiçbir yerde bunu doğrulayacak bir bilgi bulunmuyor.
 • Dikkat edilecek bir diğer önemli nokta ise SSL sertifikasıdır. Bilgilerinizin güvenle saklanmasını sağlayan bu sertifika, özel şifreleme sistemine sahiptir. Firmanın günümüzde kullanılan bir sitesinin bulunmaması nedeni ile firmaya ait herhangi bir SSL varlığından söz edilmesi mümkün değildir.
 • Önemli olan bir diğer nokta ise yorumlardır. GalaFx yorumları incelendiğinde firmanın birçok konu hakkında geniş ve genel olarak çözülmemiş şikayetleri bulunuyor.

Tüm bu durumlar beraber değerlendirildiğinde firmanın güvenli olduğunun söylenmesi mümkün olmayacaktır. Firma günümüzde aktif değildir ve ne zaman aktif olarak hizmet vereceği de bilinemez. Bu durum da yatırımcıların kendileri için başka bir seçenek tercih etmesine yardımcı olur.

Firmanın güvenilir olmaması, hesap açmadan önce bazı konuları daha çok incelemeniz anlamına gelir. Güvensiz bir firma tercih ederek bir sorunla karşılaşmanız sizin için ileride yatırımlarınızın kaybolmasına neden olabilir.

Avantajlar

GalaFx firmasının özellikleri göz önünde bulundurulduğunda firmanın avantajları için herhangi bir özellik bulunduğundan bahsedilemez. Firmanın inceleme için uygun ortamının bulunmaması, bilgilerinin kısıtlı olması ve birçok durum firmanın avantajlarının bulunmasına engel oluyor.

Dezavantajlar

Firmanın dezavantajları ise şu şekilde listelenebilir;

 • Firmanın kullanılabilecek aktif bir web sitesi bulunmuyor. Bu da eski yatırımcıların var olan kayıplarına neden olurken yeni yatırımcıların firmaya ulaşmasına engel oluyor.
 • Firmanın FCA lisansının bulunduğundan bahsediliyor. Ancak bu bilgiyi doğrulayacak herhangi bir kontrole ya da bilgiye ulaşamıyoruz. Bu da firmanın geçerli bir lisansının olmadığı anlamına geliyor. Eğer varsa da yatırımcılar bu bilgiye ulaşamayacaktır.
 • Firma içerisinde sosyal medya hesapları oldukça eski bir yapıya sahiptir. Yani firmanın güncel olarak kullandığı herhangi bir mecra bulunmuyor.

GalaFx Sosyal Medya İçerikleri

GalaFx forex firmasının sosyal medya içerisinde İnstagram ve Twitter içerisinde hesaplara sahip olduğu görülüyor. Bu hesapların içerikleri incelendiğinde ise genel olarak aynı paylaşımların yapıldığı görülüyor.

Firma sosyal medya içerikleri incelendiğinde elde edilen bilgiler şu şekildedir;

 • Firma kendi web sitesi içerisinde İngilizce olarak hizmet sunar. Ancak sosyal medya içerisinde Türkçe paylaşımlar yapılıyor. Bu da Türk yatırımcılarının hedef alındığını gösterir ancak firma olarak bu ortam tam olarak sunulmuyor.
 • Sosyal medya içerisinde paylaşılan son gönderiler geçmiş yıllardan kalmakta. Son paylaşım 2020 yılından kalma. Yani firmanın güncel sosyal medya hesaplarının bulunduğundan söz etmek mümkün değildir.
 • Sosyal medya içerisinde yer alan paylaşımlar ise genel olarak reklam niteliğinde. Çok az yatırım amaçlı kullanabileceğiniz içerikler yer alıyor. Bu da firmanın sosyal medya hesaplarının çok avantajlı olmadığını gösteriyor.

Firmanın sosyal medya içerisinde aktif olmaması, firmanın güncel olarak verdiği hizmeti sorgulamamıza neden olur. Ayrıca olası bir problem durumunda firmaya ulaşabileceğiniz yöntemlerin sınırlanmasına neden olur.

Firma son olarak 447 404 878 211 numaralı telefondan Whatsapp ile firmaya ulaşılabileceğini belirtmiş. Ancak numaranın günümüzde kullanılabilir olduğu kesin değildir. 2 yıl önce paylaşılmış bir numara türüdür.

GalaFx Hesap Türleri / Bonus Kampanyaları

GalaFx firmasının sahip olduğu web sitesi ve hizmetleri tam olarak incelenemiyor. Bu nedenle firmanın güncel bir bonusa sahip olduğundan bahsedilemez. Bu durum firmanın sunduğu avantajların çok daha sınırlı olmasına neden oluyor.

Firmanın içerisinde yer alan hesap türleri ise demo ve gerçek hesap şeklindedir. Bu hesaplar ve hesapların özellikleri değişiklik gösterir.

Demo Hesap: Demo hesap Forex ve yatırım içerisinde yeni olan ya da yatırım yapmadan önce firmayı tanımak isteyen kişilere özel olarak oluşturulmuş hesap türüdür. Bu hesabın içerisinde kişilerin yatırım yapmasına gerek yoktur.

Verilen sanal işlemler sayesinde yatırım yapma, firmanın özelliklerini öğrenme ve gerçek bir hesaba sahip olmadan önce müşteri hizmetleri ile görüşme fırsatı yakalarsınız. Herhangi bir kazanç ya da kayıp yaşamadan firmayı deneyimlemiş olursunuz.

Dilediğiniz zaman demo hesabınızı gerçek hesaba çevirebilirsiniz. Gerçek hesap ise size birçok avantaj ile firmadan yararlanmanızı sağlayacak hesap türüdür.

Gerçek Hesap: Gerçek hesap için firmaya para yatırmanız gerekir. Dilediğiniz yatırım ürününü paranız ile satın alarak alış satış fiyatlandırmalarının arasında oluşan farklardan kazanç ya da kayıp elde edebilirsiniz.

Gerçek hesap açmanız için sizden kimlik, adres ve benzeri bilgilerinizi teyit etmeniz için evrak istenir. Böylece çok daha güvenli bir şekilde yatırım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yatırımınızı aracı kurumlar ile yapmak istiyorsanız hesap açmadan önce bilmeniz ve kabul etmeniz gereken bazı durumlar bulunuyor;

 • Firmanızın güvenilir bir firma olduğundan emin olmalısınız. Soru işaretlerinizin bulunduğu firmaları tercih etmek sizin için risk almak olacaktır.
 • Yatırım içerisinde kazanç elde edebileceğiniz gibi kayıp da yapabilirsiniz. Bu durum sizin sorumluluğunuzda olacaktır.
 • Kendiniz açmış olduğunuz işlemlerden siz sorumlu olursunuz. Yatırım danışmanlarının tavsiyesine uymanız ya da onlar kayıp yok vaatlerini kullanmanız durumunda kazancınız gibi kaybınız da size ait olacaktır. Bu nedenle aldığınız riski bilmeden işlemi açmamalısınız.
 • Aracı firmalarda kimi zaman beklenmeyen ya da ani işlemler görülebilir. Anlık yüksek spread oranının görülmesi mümkün olacaktır.
 • Bir firma içerisinde üyeliğe sahip olmadan önce firmanın yorumlarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Şikayetlerin tamamı size de olacak demek olmasa da yine de ön fikre sahip olabilirsiniz.

GalaFx Para Yatırma – Çekme İşlemleri Nasıl?

GalaFx firmasının para yatırma ve çekme işlemlerine yönelik elde edilebilecek bilgiler oldukça sınırlıdır. Firma herhangi bir şekilde hangi ödeme yönteminin olduğunu belirtmemiştir. Bu da işlemler hakkında bilgi edinmemizi engelliyor.

GalaFx yorumları içerisinde yer alan şikayetlere bakıldığında ise doğrudan bir yatırım şikayet başlığının olduğu görülüyor. Yani birçok kullanıcı yatırımlara ilişkin problemler ile karşılaştığını belirtmiş.

Firma yatırım işlemlerinde sıklıkla ödeme yapmama, erteleme ve müşteri hizmetlerine ulaşamama gibi problemlerin yaşandığı görülüyor. Bu problemlerin tamamı da yatırımlarınızı geri alamamanız ve kaybetmeniz gibi durumların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Firma hakkında genel bir şekilde inceleme yapıldığında firmanın güvenli olup olmadığı anlaşılmıyor. Firmanın yorumlarına bakıldığında para çekme, yatırım ve güven konusunda büyük problemler bulunuyor.

Ayrıca firmanın web site problemi bulunuyor. Bu da kişilerin firmaya ulaşması ve yatırım yapması için engel oluyor. Yani firmanın genel olarak güvenliği değerlendirildiğinde net bir bilginin söylenmesi oldukça güç bir hal alıyor.

Firma içerisinde hesap açarak yatırım yapmak isterseniz düşük bir yatırım ile firmayı denemeniz, güvenirseniz yüksek yatırımlar yapmanız tavsiye edilir. İlk defa denediğiniz hiçbir firmanın içerisinde ilk olarak yüklü bir yatırım yapmamanız tavsiye edilir.

Firma hakkında oluşturulmuş bu yazı günümüz şartlarına göre düzenlenmiştir. İlerleyen zamanlarda şartların ve içeriklerin değişmesi mümkündür. Firma kendini geliştirerek çok daha müşteri dostu bir yazılıma sahip olabilir. Bu da yatırımcılar için farklı değerlendirmeler demek olacaktır.

 

Sık Sorulan Sorular


GalaFx Firması Youtube Hesabı Var Mı?

GalaFx Üyelikleri İçin Ücret Öder Miyim?

GalaFx Sunduğu Şartları Nasıl?

GalaFx Sosyal Medya Etkileşimleri Nasıl?

GalaFX Detaylar

Desteklediği Diller:
Para Yatırma/Para Çekme Yöntemleri:
Minimum Para Yatırma:
Swapsız / İslami Hesap:
İşlem Platformları:
Spread Seviyeleri:
Firma Merkez Ofisleri:
Kuruluş Tarihi:
Lisanslar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GalaFX
1.0/5
© Telif Hakkı 2023 - Forex piyasası, dünya çapında en büyük finansal piyasalardan biridir. Yatırımcıların, farklı para birimleri arasındaki değişim oranlarından faydalanarak kazanç elde etmeyi amaçladığı bir piyasadır. Ancak, forex piyasası, yüksek risk seviyesi nedeniyle dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır. Bu nedenle, güvenilir bir forex aracı kurumu seçmek önemlidir. Güvenilir bir forex aracı kurumu, yatırımcıların işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olur ve yatırımcıların fonlarını korur.