Avantajlar
 • Kaldıraç oranı 1:500 seviyesinde ve her hesap sahibi maximum kaldıraç oranından yararlanabiliyor.
 • yatırım araçları çok çeşitlidir ve kripto para işlemleri dahil 7 gün 24 saat yatırım yapılabiliyor.
 • İnternet sitesine kolay erişim sağlanırken kendi dilinizde bilgi alabiliyorsunuz.
 • Spread oranları düşük ve ham spread oranları kullanılıyor.
Dezavantajlar
 • Canlı destek hizmeti 7 gün 24 saat aktif ancak Türkçe iletişim kurulamıyor.
 • Ödeme yöntemleri para yatırma yöntemlerine göre daha az ve daha uzun sürüyor.
 • Ücretsiz eğitim desteği sınırlı.
✅ Bonus: Yok
✅ Türkçe destek: Var
✅ Minimum para yatırma: $200
✅ Spread: Değişken
✅ Regülatörler: ASIC
✅ Swapsız (İslami) hesap: Yok
✅ Kaldıraç: 1:100

Optimum Global Markets Güvenilir Mi? Şikayetler- Yorumları

Optimum Global Markets ile yatırım yapmak artık çok kolay! Hızlı bir şekilde müşteri kaydını oluştur, 106 farklı üründen dilediğini tercih ederek yatırımını yap! Yatırımlarını değerlendir ve en doğru zamanda satım yaparak kazançlarını katla! Yatırımın yeni adresine merhaba deyin!

Optimum Global Markets, İngiltere içerisinde açılmış hem Rusya hem de Ukrayna içerisinde ofislere sahip olan bir dijital yatırım aracı kurumudur. Firma 2020 yılında internet adresini kullanmaya başlamış, 2 yıldır aktif olarak hizmet sağlayan bir yapıya sahiptir.

Optimum Global Markets İncelemesi

Optimum Global Markets firmasının incelenmesi için müşterilerin ilk gördüğü olan platformu incelemek gerekir. Firmanın web sitesi genel olarak beyaz siya ve mavi renklerini içeren bir yapıya sahiptir.

Bunun yanında web site içerisinde firmanın lisansı paylaşılmıştır ancak lisansı kontrol edebileceğimiz hiçbir link ya da sembol bulunmuyor. Gerçek lisansa sahip olan firmalarda sembol ya da link otomatik olarak sitenin içerisinde paylaşılmalıdır.

Firmanın incelemesi içerisinde Türkçe dil desteğinin olduğu görülüyor. Ancak Türkçe dil desteği oldukça kısıtlı olacak şekilde yapılmış yani canlı destek, firma içerisinde yer alan bilgiler ve benzeri durumlar sitenin içerisinde hala İngilizce.

Firma ne zaman açıldığına dair bir bilgi paylaşmamış ancak firmanın domain yapısı sorgulandığında 2020 yılında domainin kullanılmaya başlandığı görülüyor. Yani 2 yıllık bir hizmet yapısına sahip olan site günümüzde yeni siteler içerisinde yer alıyor.

Kurum sitesi incelendiğinde kurum hakkında adresler, telefon numarası, mail adresi gibi bilgilere kolaylıkla ulaşılabiliyor. Bu bilgilerin yayınlanmış olması firma için iyi bir dokunuş denebilir.

Firma genel olarak incelendiğinde ise Optimum Global Markets güvenilir mi; lisans bilgileri ve iletişim yöntemleri firmanın içerisinde paylaşılmış. Ancak firmanın güvenliğinin anlaşılması için çok daha derin bir inceleme yapılması gerekir.

Optimum Global Markets Lisanslı Mı?

Optimum Global Markets firmasının incelemesinde ilk dikkat edilen konulardan biri firmanın lisanslı bir şekilde hizmet vermesidir. Firma kendi içerisinde ASIC lisansına sahip olduğunu belirtmiştir.

Bu lisans türü yüksek güven seviyesine sahip olan bir lisans türüdür. Yani site gerçekten bu lisansı kullanıyor ise yapılan denetimlerin sonucunda firmanın yüksek güvenlik ve kalite önlemlerine sahip olması gerekir.

Ancak firmanın kendi sitesi içerisinde yalnızca lisans belgesini sunması ve herhangi bir geçerlilik kontrolü sunmaması istenmeyen bir durumdur. Yani akıllarda lisansın sahte olduğu gibi bir durum oluşabilir ve firma bunun engellenmemesi için herhangi bir önlem almamış.

 • Firmanın yine de kendi sitesinin içerisinde ASIC lisansının varlığını sunması kabul edilebilecek durumdur.
 • Kullanmak istediğiniz firmanın yüksek güvenlikli bir lisansa sahip olması firma işlemlerinin denetilmesini içerir. Yani olası bir durumda firmanın yanlışı tespit edilir ve çözülmesi sağlanır.

Firmanız herhangi bir lisans içermezse karşılaşacağınız sorunlarda herhangi bir resmi kurumdan destek alamayacaksınız denir. Bu da özellikle paranızın ödenmemesi, hesabınızın sıfırlanması ve benzeri durumlarda firmaya özgürlük sağlar. Yatırım işlemlerinizden önce mutlaka firmanızdan emin olmanız gerekir.

Optimum Global Markets Hakkında Şikayetler Neler?

Optimum Global Markets farklı şikayet ortamları incelendiğinde en çok dikkat çeken nokta şikayetin şikayet sahibi tarafından kaldırılması ya da şikayetlerin çözümlenmesidir.

Optimum Global Markets yorumları dahilinde inceleme yapıldığında görülen durum şu şekildedir;

 • Şirketin şikayetleri genel olarak iletişimsizlik olarak görülüyor. Ancak bu sorunlara bakıldığında birçok kullanıcı müşteri hizmetlerinin onlar ile iletişime geçtiğini ve sorunun kaldırıldığını gösteriyor.
 • Şikayetlerin çoğunun firmaların içerisinde çözülmüş olması birçok şikayet ve yorum platformu içerisinde firmanın ortalama olarak 4/5 oylama almış olduğu görülüyor. Bu durumda tercih edilecek bir forex firması için oldukça yüksek bir oylamadır.
 • Firmanın yorumlarında firma kendisi yatırımlar için güvence sağlarken bazı durumlarda kişilerin kaybı dahi olsa firma yönlendirmesi ile oluşmuş ise ana para ödemesi yapılmış. Bu durum da firmanın güvenli olarak değerlendirilmesi için önemli bir durumdur.

Yorumlar incelendiğinde yorumların çoğunun çözümlenmiş olması, müşteri hizmetlerinin ilgili olması ve birçok farklı durum görülüyor. Bu da olası bir problem durumunda sizin arkanızda duracak bir ekibin olduğunu gösteriyor.

Optimum Global Markets Güvenilir Mi?

Optimum Global Markets güvenilir mi; firmanın güvenilir olduğunu anlamak için farklı noktalara dikkat etmek gerekir. İşlemlerinizi yapmadan önce güvenilir bir sitede olduğunuzdan emin olmalısınız.

Yatırım yapmak ya da bir platforma para yatırarak kazanç yaşamayı istemek için en önemli nokta güvendir. Kimi firmalar size kazanç sağlamaktan çok zararı hedefleyerek kendi bütçelerinin artırılmasını amaçlayabilir.

Firmanın güvenilirliği için ise aşağıdaki durumları göz önünde bulundurmak gerekir;

 • Firmanın kurum sitesi içerisinde yayınlanmış bir ASIC lisansı bulunuyor. Bu lisans için doğrudan site üzerinden ulaşım yaşanması mümkün olmasa da firma bu konuda yatırımcılarına güvence veriyor.
 • Firmanın sahip olduğu site SSL sertifikasına sahiptir. Bu sertifika sayesinde site içerisine girmiş olduğunuz tüm bilgiler güvenli bir şekilde saklanır. Bilgilerin çalınması ya da başka kişiler tarafından kullanılması gibi bir durum olmayacaktır.
 • Optimum Global Markets yorumları incelendiğinde firmanın herhangi bir problem olmadan hizmet sunduğu görülüyor. Şikayet platformları içerisinde şirkete ait oluşturulmuş şikayetlerin büyük bir bölümü çözümlenerek tamamlanmıştır.
 • Firmanın şimdiye kadar herhangi bir para ödememe ile ilgili yorumu bulunmuyor. Bu da ödeme işlemlerinin genel olarak hiçbir sorun olmadan tamamlandığı anlamına geliyor.
 • Firma genel yapısı ve site içi bilgilendirmeleri ile kullanıcılara yüksek kaliteli hizmetler sunar.
 • Firmanın sosyal medya içerisinde kısmi olarak aktif olduğu görülüyor. Bu aktiflik kullanıcıların olası bir durumda bilgilere sosyal medya üzerinden ulaşmasını sağlar. Bu da kişilerin çok daha güvenli bir şekilde işlem yapmasına yardımcı olur.

Tüm bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda firmanın güvenli olarak hizmet verdiği görülebilir. Bu konuda en büyük yardımcılardan biri diğer kullanıcıların yapmış olduğu oylamalardır.

Avantajlar

Optimum Global Markets firmasını kullanmak istiyorsanız ilk olarak firma avantajlarına göz atmanız gerekir;

 • Lisanslı bir firmadır. Firma içerikleri ve tüm işlemleri lisansa uygun olacak şekilde düzenlenir. Bu da firmanın güvenli bir hizmet sunmasını zorunlu kılar. Firma düzenli olarak denetlenir ve olası bir problem durumunda kolay bir şekilde size destek olacak kişileri sunar.
 • Müşteri hizmetleri her zaman kısa süre içerisinde yatırımcılara ulaşarak olası problemlerin çözülmesini sağlar. Problemlerinizin kısa süre içerisinde çözülmesi hem kazançlarınızı etkiler hem de sorunsuz bir şekilde para çekme işlemi yaparak kazançlarınızı almanızı sağlar.
 • Firma içerisinde yer alan farklı yatırım türleri ile 140 farklı yatırım türünü kullanabilirsiniz. Yatırım türü sayısının yüksek olması sizin için ekstra avantaj sağlar. Böylece piyasada değeri artan ne varsa satın alarak kazancınızı çok daha iyi bir şekilde yönetebilirsiniz.
 • Firmada ücretsiz bir şekilde hesap açabilirsiniz. Açmış olduğunuz hesap ile dilediğiniz yatırım aracını anında satın alabilirsiniz. İşlemlerden komisyon alınmaması da her bir işleminizde boş yere para kaybetmenizin önüne geçer.

Avantajlar göz önünde bulundurulduğunda firmanın kullanılması için bir engelin olduğu görünmüyor.

Dezavantajlar

Firma dezavantajları içerisinde ise yoğunlukta site hizmetlerinin yavaşlaması sayılabilir. Bunun yanında firmanın kullandığı yatırım yöntemleri son derece yavaş ve az sayıda. Yani anlık yatırım yapmak isterseniz istemiş olduğunuz değerli varlık değerini kaçırabilirsiniz.

Bunun yanında firmaya dezavantaj olarak eklenebilecek konulardan biri web sitesidir. Web sitenin kısmi çevriminin olması yetersiz bir durumdur. Ayrıca firma web sitesinin genel yapısı kısmen karışıktır. Yani dilediğiniz şeylere ulaşmanız kimi zaman zor olabilir.

Firmanın daha başarılı bir hizmet vermesi için web sitesini geliştirmesi gerekir.

Optimum Global Markets Sosyal Medya İçerikleri

Optimum Global Markets firmasının web sitesine bakıldığında görülen sosyal medya ikonları Twitter, Linkedin, Youtube ve Instagram şeklindedir. Tüm bu sosyal medya ikonları ve firmanın sosyal medya içerisindeki paylaşımları incelendiğinde şu tablo ortaya çıkıyor;

 • Twitter: Fimanın kurumsal sitesinin içerisinde yer alan Twitter simgesine tıklandığında herhangi bir hesaba ulaşılmıyor. Bu nedenle firmanın resmi olarak kullandığı bir Twitter adresi olmadığı görülüyor. Firmanın boş bir logoya sahip olması kendi itibarı konusunda eksik bir durum oluşturacaktır.
 • Linkedin: Linkedin içerisinde firma genel olarak kendi bilgilerini ve çalışanlarına yönelik firma bilgilerini paylaşıyor. Linkedin genel olarak firma profilini sağlayan bir sosyal medya platformudur.
 • Youtube: Youtube içerisinde firmanın resmi bir hesabı bulunsa dahi herhangi bir içerik paylaşımı bulunmuyor. Şimdiye kadar firma hiçbir içerik paylaşımı yapmamış. Firmanın bu alanda aktif olmaması kendi kalitesi konusunda soru işaretlerinin olmasına neden oluyor.
 • Instagram: Instagram içerisinde firmanın aktif bir yapıya sahip olduğu görülebilir. Özellikle hafta piyasası, beklenen gelişmeler, mini analizler ve benzeri yardımcı içeriklerin paylaşımı yapılıyor. Firma yalnızca Instagram içerisinde aktif bir yapıya sahiptir. Firma günlük olarak ortalama 2 ila 3 içerik paylaşımı yapıyor.

Firmanın en azından bir platform içerisinde aktif olması firma için olumlu bir durumdur. Olası bir firma probleminde firmaya Instagram üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Optimum Global Markets güvenilir mi; firmanın sosyal medya içerisinde bulunması onun daha güvenilir bir platform olmasını sağlar. Sosyal medya paylaşımları ile sizlere hem destek hem de her zaman aktif bir ortam sunar.

Optimum Global Markets Hesap Türleri / Bonus Kampanyaları

Optimum Global Markets hesap türleri için inceleme yaptığımda hesap türleri arasında farklılık bulunan hiçbir detay görmedim. Yani firmanın genel olarak içerisinde yer alan hesaplar birbiri ile aynıdır.

Bunun yanında kullanıcıların hesaplardan elde edeceği deneyim de aynıdır. Yani minimum yatırım tutarının değişmesi, spread oranlarının farklı oranlara sahip olması gibi durumlar söz konusu değildir.

Tüm kullanıcılar için ortak bir hesabın bulunması özellikle düşük bütçeli yatırımlar için avantajdır. Çok daha düşük oranlardan yararlanmak yerine yatırımınız ne olursa olsun aynı oranlamalara sahip olabilirsiniz.

Aynı zamanda sabit hesaplar size istediğiniz gibi yatırım yapma özgürlüğü sunar. Yani yüksek bir yatırım hesabı için her zaman yüksek miktarlar ortaya koymanıza gerek kalmaz. İstediğiniz zaman istediğiniz miktarda yatırım yapabilirsiniz.

Farklı bir hesap türü bulunmadığı gibi firmanın site içerisinde ya da dışarında herhangi bir bonus kampanyası görünmüyor. Bu nedenle firmanın herhangi bir bonusu olduğu anlaşılamaz.

Firma hem hesaplar hem de bonuslar konusunda kısır bir yapıya sahiptir. Bu da firmanın çok daha az spesifik özellikleri olduğu anlamına gelir. Ancak ilerleyen dönemlerde firma bonus paylaşımı yaparak yatırımcılarının farklı avantajlardan yararlanmasını sağlayabilir.

Bonusların olmaması kimi kullanıcıların olumsuz etkilenmesine neden olabilir. Ancak bonus olması durumunda da herkes kolay bir şekilde yararlanamaz yani belirli şartların uygulanması gerekir. Bonus olmaması yalnızca yüksek ve sık yatırım yapan yatırımcıların olumsuz etkilenmesine neden olur.

Optimum Global Markets Para Yatırma – Çekme İşlemleri Nasıl?

Optimum Global Markets firmasının 3 farklı para yatırma, 2 farklı para çekme yöntemi bulunuyor. Bu yöntemlerin her biri tamamen güvenilir işlemlerden oluşur ancak içerisinde havaleyi barındırdığı için farklı banka problemleri ile karşılaşabilirsiniz.

 • Bunun yanında firmanın kısır bir işlem seçeneği olduğu görünüyor. Yani firmanın sizlere yatırım ve çekim için çok da avantajlı bir durum sunduğunun söylenmesi mümkün değildir.
 • Yatırım işlemlerinin uzun sürmesinin yanında yatırım ve çekim için güvenlik açısından yalnızca sizin adınıza açılmış olan hesapları kullanmanız gerekir. Bu hesapların dışında başka bir kişinin adına yatırım ya da çekim yapamayacaksınızdır.
 • İşlemleriniz için sizden herhangi bir şifre, müşteri numarası ya da benzeri durum istenmez. Bu da yatırım işleminizin tamamen sizin yönetiminizde olmasını sağlar.

Bu durumların dışarında Optimum Global Markets yorumları dikkate alındığında firmanın herhangi bir çekim işlemine yönelik şikayeti bulunmuyor.  Firma ortalama olarak işlem yoğunluğuna göre işleminizi 1 saat ila 1 gün içerisinde gerçekleştiriyor.

Firmanın ödeme yöntemlerinin yavaş olması bazı konularda problem olabilir ancak hiç olmamasından çok daha iyidir. Eğer acil bir şekilde işleminizin yapılmasını istiyorsanız canlı destek ile görüşebilir ya da yoğunluğun az olduğu çalışma saatleri içerisinde yapmanız tavsiye edilir.

Firma genel olarak incelendiğinde firmanın büyük problemlere sahip olmadığı görülüyor. Birçok kullanıcının memnun olması, Türkçe dil desteği ve müşteri hizmetlerinin ilgili olması firmanın büyük bir artıda olmasını sağlıyor.

Sık Sorulan Sorular


Optimum Global Markets Belge İstiyor Mu?

Optimum Global Markets Demo Hesabı Var Mı?

Optimum Global Markets Eğitimleri Var Mı?

Optimum Global Markets Telefon Numarası Var Mı?

Optimum Global Markets Detaylar

Desteklediği Diller:
Para Yatırma/Para Çekme Yöntemleri:
Minimum Para Yatırma:
Swapsız / İslami Hesap:
İşlem Platformları:
Regülasyon:
Spread Seviyeleri:
Firma Merkez Ofisleri:
Kuruluş Tarihi:
Lisanslar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimum Global Markets
1.8/5
© Telif Hakkı 2023 - Forex piyasası, dünya çapında en büyük finansal piyasalardan biridir. Yatırımcıların, farklı para birimleri arasındaki değişim oranlarından faydalanarak kazanç elde etmeyi amaçladığı bir piyasadır. Ancak, forex piyasası, yüksek risk seviyesi nedeniyle dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır. Bu nedenle, güvenilir bir forex aracı kurumu seçmek önemlidir. Güvenilir bir forex aracı kurumu, yatırımcıların işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olur ve yatırımcıların fonlarını korur.